Boechout negeert strengere lozingsnorm.

Boechout negeert strengere lozingsnorm.

Het college heeft op 14 maart een bemalingsvergunning verleend aan Gands voor de bouw van met als lozingsnorm voor PFAS 100 ng/l per stof. Deze beslissing negeert een nieuw ministerieel besluit, met 5 keer strengere normen die gelden vanaf 9 maart 2023 (staatsblad 27 februari). Volgens die nieuwe richtlijnen zou er voor de meeste PFAS-verbindingen slechts 20 ng/L per stof geloosd mogen worden.

De meetresultaten van het grondwater die op de site van Midden 3 gebeurd zijn hebben echter waardes voor de verschillende PFAS-verbindingen van 36 ng/L, 43 ng/L, 72 ng/L, 76 ng/L, 31 ng/L, 72 ng/L, … Dus, hoger dan 20 ng/L, maar lager dan 100 ng/L

Bijgevolg moet het lozingswater op basis van de huidige vergunning NIET gefilterd worden (kost tijd en geld!), terwijl dit op basis van de nieuwe regelgeving (in werking sinds 9 maart) WEL zou moeten gebeuren. 

Ondertussen hebben enkele burgers beroep aangetekend tegen de bemalingsvergunning.

Waarom is het belangrijk
De nieuwe lozingsnormen zijn er niet voor niets gekomen. Zoals nu bekend is, zijn PFAS persistente, niet afbreekbare giftige stoffen, die kankerverwekkend zijn, hormoon verstorend en het imuunsysteem aantasten van mens en dier. Om haar bevolking en het leefmilieu te beschermen heeft de overheid nieuwe normen

Sinds vorig jaar is, na jaren onderzoek, berekend

grensscheidingsbeek

nieuwe normen

https://www.vlaanderen.be/pfas-vervuiling/pfas-lozingsnormen-voor-bedrijven









Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *